OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu, 12.12.2010 r.

1. Trwa okres Adwentu - czas czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie sprawowane w tygodniu o godz. 6.30.

2. Dziś o godz. 14.30 spotyka się wspólnota FZŚ, a o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta Składkowa z prośbami zanoszonymi przez wstawiennictwo bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do składania próśb.

3. W następną niedzielę, 19 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Janusz Szypulski, Asystent Prowincjalny ds. MI. Rekolekcje potrwają do środy 22 grudnia. Zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu w porządkach i przygotowaniach swiątecznych, aby nie zabrakło nikogo z nas na rekolekcjach.

4. W najblizszą sobotę, 18 grudnia, na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się za solenizanta - br. Dariusza Mleczka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Jutro, w poniedziałek, od godz. 16.30 do godz. 18.00 mozna odbierać kolejną partię żywności z Caritasu.

6. Ze względu na wysoki koszt ogrzewania, zmuszeni jesteśmy zwrócić się do naszych parafian i wszystkich przychodzących do naszego kościoła i Kaplicy Adoracji, o pomoc. Ogrzewamy systematycznie kosciół i Kaplicę Adoracji, a to niestety kosztuje. Dlatego w nastepna niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na ogrzewanie. Już dziś dziękujemy za zrozumienie.

7. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, jak również świece Caritas w ramach akcji "Wigilijne Dzeło Pomocy Dzieciom".

8. Dziś zbieramy ofiary do puszek na wykończenie budowy naszego kościoła. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

 Kalendarz liturgiczny: Wtorek - wspomnienie św. Łucji; Wtorek - wspomnienie św. Jana od Krzyża

o. Daniel Pliszka