OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu, 05.12.2010 r.

1. Trwa okres Adwentu - czas czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie sprawowane w tygodniu o godz. 6.30.

2. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na Triduum przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia. W tych dniach o godz. 17.00 będziemy odmawiali różaniec, modlitwy nowennowe i odśpiewamy Godzinki do NMP.

3. 11 grudnia 2010r. rozpoczyna działalność Warmińska Szkoła Biblijna, skierowana do wszystkich wiernych pragnących pogłębienia wiedzy biblijnej, nabycia umiejętności właściwego interpretowania tekstu biblijnego, kształtowania duchowości w oparciu o Słowo Boże. Zajęcia kursu podstwowego będą prowadzone raz w miesiącu, zawsze w II sobote miesiąca w Sali bł. J. Popiełuszki w Domu Parafialnym parafii św. Jakuba w Olsztynie, w godzinach od 10.00 do 13.00. Osoby zainteresowane proszone są o zgłosznie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Dziś o godz. 12.00 Msza Święta, a po niej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. Dzś o godz. 14.30 spotkanie w klasztorze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

6. W następną niedzielę o godz. 14.30 spotyka się wspólnota FZŚ, a o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta Składkowa z prosbami zanoszonymi przez wstawiennictwo bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do składania próśb.

7. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Z tej okazji tradycyjnie będziemy zbierali ofiary do puszek wspierające Kościół na Wschodzie.

8. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, jak również świece Caritas w ramach akcji "Wigilijne Dzeło Pomocy Dzieciom". Jednocześnie informujemy, że nikt z nas, duszpasterzy, jak również w naszym imieniu nie roznosi i nie ma pozwlenia na roznoszenie opłatka wigilijnego po domach.

9. W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na wykończenie budowy naszego kościoła. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

 Kalendarz liturgiczny: Wtorek - wspomnienie św. Ambrożego; Środa - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

o. Daniel Pliszka