OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu, 28.11.2010 r.

1. Zapraszamy na ostanie nabożeństwa wypominkowe za naszych drogich zmarłych dziś o godz. 17.00,  w ponniedziałek i wtorek o godz. 17.30.

2. Rozpoczyna się okres Adwentu - czas czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Pan przyjdzie, szczęśliwi, których Chrystus zastanie przygotowanych i czekających na pojawienie się Jego. Tardycyjnie zapraszamy na Msze Święte Roratnie sprawowane w tygodniu o godz. 6.30.

3. 11 grudnia 2010r. rozpoczyna działalność Warmińska Szkoła Biblijna, skierowana do wszystkich wiernych pragnących pogłębienia wiedzy biblijnej, nabycia umiejętności właściwego interpretowania tekstu biblijnego, kształtowania duchowości w oparciu o Słowo Boże. Zajęcia kursu podstwowego będą prowadzone raz w miesiącu, zawsze w II sobote miesiąca w Sali bł. J. Popiełuszki w Domu Parafialnym parafii św. Jakuba w Olsztynie, w godzinach od 10.00 do 13.00. Osoby zainteresowane proszone są o zgłosznie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. W następną niedzielę o godz. 12.00 Msza Święta, a po niej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. W następną niedzielę o godz. 14.30 spotkanie w klasztorze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piatek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świetej Pierwszopiatkowej. W I Piatek kapłani udadzą się z sakramentami do chorych w domach. W I Sobotę o godz. 17.30 zmaina tajemnic różańca we wspólnotach Żywego Różańca i Nieustającego Różańca.

7. Rozpoczynamy budowę szopki bożonarodzeniowej, dlatego od jutra spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będą w kościele.

8. W następną  niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Z tej okazji tradycyjnie będziemy zbierali ofiary do puszek wspierające Kościół na Wschodzie.

9. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, jak również świece Caritas w ramach akcji "Wigilijne Dzeło Pomocy Dzieciom". Jednocześnie informujemy, że nikt z nas, duszpasterzy, jak również w naszym imieniu nie roznosi i nie ma pozwlenia na roznoszenie opłatka wigilijnego po domach.

 Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego; Wtorek - uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona naszej Archidiecezji; Czwartek - wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego; Piątek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

o. Daniel Pliszka