OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 21.11.2010 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za naszych drogich zmarłych, sprawowane w tygodniu o godz. 17.30,  w niedzielę o godz. 17.00.

2. Proboszcz par. Chrystusa Króla w Olsztynie przy ul. Wyspiańskiego 4 zaprasza dziś - 21 listopada 2010r. - do udziału w uroczystościach ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Program uroczystości można znaleźć na ogłoszeniu w gablocie.

3. W najbliższą sobotę, 27 listopada podczas liturgii ropoczynającej Adwent Ojciec Święty Benedykt XVI rozpocznie modlitewne czuwanie w Bazylice św. Piotra na Watykanie w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. Paież wzywa cały Kościół do przyłączenia się do tej modlitwy. Czuwanie w naszym kościele rozpocznie się w najbliższą sobotę Mszą Świętą o godz. 18.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwami do godz. 20.00.

4. Jutro, w poniedziałek 22 listopada, można odbierać w klasztorze od godz. 16.30 do godz. 18.00 kolejną partię żywności z Caritasu. Zapraszamy wszystkie osoby objęte naszą parafialną pomocą.

5. Dziś po Mszach Świętych możemy wesprzeć swoją ofiarą klauzurowy zakon Sióstr Klarysek.

6. Od następnej niedzieli, I Niedzieli Adwentu, będziemy mogli nabyć w naszym kościele poświęcony opłatek na stół wigilijny, jak również świece Caritas w ramach akcji "Wigilijne Dzeło Pomocy Dzieciom". Jednocześnie informujemy, że nikt z nas, duszpasterzy, jak również w naszym imieniu nie roznosi i nie ma pozwlenia na roznoszenie opłatka wigilijnego po domach.

 Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - wspomnienie Ofiarowania NMP; Środa - wspomnienie śś. Męczenników Andrzeja Dung - Lac i Towarzyszy; Piątek - wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio; Sobota - wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego

o. Daniel Pliszka