OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła, 31.10.2010 r.

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17.00. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za naszych drogich zmarłych, sprawowane w tygodniu o godz. 17.30,  w niedzielę i święta o godz. 17.00.

2. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele sprawowane są w porządku niedzielnym. Na Cmentarzu Komunalnym pry ul. Poprzecznej o godz. 14.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Abpa Wojciecha Ziemby. Również o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Dywitach będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Bp Jacka Jezierskiego. Po Mszach Świętych odbędą się procesje z modlitwami za zmarłych.

3. Ruch rekolekcyjny "Spotkania Mażeńskie" zaprasza małżonków na dwudniowe rekolekcje małżeńskie, które odbędą się w Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie, w dniach 5-7 listopada (od piątku od godz. 18.00 - do niedzieli godz. 15.00). W czasie tych rekolekcji małżonkowie mogą spojrzeć szczerze i prawdziwie na swoje wzajemne relacje, porozmawiać o tym, co ważne, a czasem bolesne, odnowić więź małżeńską, a także odnowić lub wzmocnić więź z Bogiem. Koszty są dostosowane do uczestników. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub drogą elektroniczną na numer lub adres podane na plakacie w gablocie. Tam też można znaleźć bardziej szczegółowe informacje.

4. W następną niedzielę o godz. 14.30 spotkanie w klasztorze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

5. Z tyłu kościoła i w Kaplicy Adoracji na stolikach leżą kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych wypisujmy najlepiej drukowanymi literami. Jeśli ktoś chciałby, aby jego zmarli zostali odczytani w określony dzień tygodnia, prosimy zaznaczyć to na kartce. Wypisane kartki na wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - Uroczystość Wszystkich Świętych; Wtorek - Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; Środa - wspomnienie Zmarłych Braci , Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszakńskiego; Czwartek - wspomnienie św. Karola Boromeusza

o. Daniel Pliszka