OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła, 17.10.2010 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe sprawowane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00.

2. Wspólnota "Jan Chrzciciel" z Gdyni zaprasza na kurs FILIP, który odbędzie sę w dniach 23-24 października w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Jest to kurs ewangelizacyjny podczas którego prezentowane jest fundamentalne przesłanie oparte o Słowo Boże. Jest tu miejsce dla każdego, kto szuka osobistej relacji z Jezusem, doświadczenia działania Ducha Świętego i głębszego życia duchowego. Szczegóły na arcie informacyjnej w gablocie.

3. W najbliższy poniedziałek 18 października br. z okazji Dnia Łącznościowca zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dla Pracowników Poczty Polskiej i Telekomunikacji. Eucharystii będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński o godz. 9.00 w bazylice katedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Na roczystość zorganizowaną przez Komisję Podzakłądową NSZZ Solidarność Pracowników Poczty w Olsztynie są zaproszeni wszyscy pracownicy jak również emeryci Poczty Polskiej i Telekomunikacji.

4. Następną niedzielę będziemy obchodzili jako Niedzielę Misyjną. O godz. 17.00 odmówimy różaniec misyjny w kilku językach. Już dziś w bocznej nawie kościoła na tablicy można znaleźć kilka informacji o naszych franciszkańskich misjach i misjonarzach.

6. Zbliża się  iesiąc listopad i tradycyjnie czas modlitw za naszych drogich zmarłych. Z tyłu kościoła i w Kaplicy Adoracji na stolikach leżą kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych wypisujmy najlepiej drukowanymi literami. Jeśli ktoś chciałby, aby jego zmarli zostali odczytani w określony dzień tygodnia, prosimy zaznaczyć to na kartce. Wypisane kartki na wypominki możan przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Dziś zbieramy ofiary do puszek na wykończenie budowy naszego kościoła. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę.

 Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - świeto św. Łukasza Ewangelisty; Środa - wspomnienie św. Jana Kantego; Czwartek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię; Sobota - wspomnienie św. Jana Kapistrana

o. Daniel Pliszka