OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła, 03.10.2010 r.

1. Zapraszamy na uroczystości ku czci św. Franciszka. Dziś na Mszy Świętej o godz. 16.00 poświęcenie figury św. Franciszka. Po Mszy Świętej nabożeństwo Transitus - przejścia z tego swiata do nieba Ojca Naszego Franciszka. 4 października o godz. 17.30 różaniec w intencji wspólnoty klasztornej i FZŚ, a o godz. 18.00 Msza Święta o św. Franciszku z Asyżu wraz z nabożeństwem.

2. Dziś o godz. 12.00 Msza Święta i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyszłorocznej I Komunii Świętej. Na Mszy Świętej zostaną poświęcone różańce. Obwcność obowiązkowa.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe sprawowane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00.

4. Dziś o godz. 14.30 spotkanie w kalsztorze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. W następną niedzielę o tej samej godzinie spotyka się wspólnota FZŚ.

5. Od 14 października rozpocznie się w naszej parafii seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych pragnących ożywić swoją więź z Bogiem.

6. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele 66 Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji zbieramy dziś ofiary do puszki postawionej z tyłu kościoła na stoliku, na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

7. W następną niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski. Z tej okazji tradycyjnie będziemy zbierali ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bliższe informacje o obchodach dnia papieskiego znajdują się na plakacie w gablocie.

8. Zakon Rycerzy Kolumba w Polsce pragnie zaprosić na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 12 października (wtorek) o godz. 18.00 w salce katechetycznej przy parafii św. Józefa w Olsztynie. Na spotkaniu bedzie możliwość bliższego poznania działalności Zakonu oraz rozmowy w przyjacielskim gronie o aktualnych wyzwaniach stojących przed mężczyznami w Polsce. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - uroczystość św. Ojca Franciszka; Wtorek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; Czwartek - wspomnienie NMP Różańcowej; Sobota - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

o. Daniel Pliszka