OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła, 26.09.2010 r.

1. Zapraszamy na uroczystości ku czci św. Franciszka. W następna niedzielę, 3 października, na Mszy Świętej o godz. 16.00 poświęcenie figury św. Franciszka, a po Mszy Świętej nabożeństwo Transitus - przejścia z tego swiata do nieba Ojca Naszego Franciszka. 4 października o godz. 17.30 różaniec w intencji wspólnoty klasztornej i FZŚ, a o godz. 18.00 Msza Święta o św. Franciszku z Asyżu wraz z nabożeństwem.

2. W tym tygodniu przypada I Piatek i I Sobota Miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii swiętej Pierwszopiatkowej. Do południa w I Piatek kapłani udadzą się z sakramentami do chorych w domach. W I Sobotę o godz. 17.30 nabożeństwa różańcowe ze zmainą tajemnic różańca we wspólnotach Żywego Różańca i Nieustającego Różańca.

3. Od piatku, 1 października, tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe sprawowane w tygodniu o godz. 17.30, a wniedzielę o godz. 17.00.

4. W następną niedzielę Mszą Świętą o godz. 12.00 rozpocznie się przygotowanie w parafii dzieci i rodziców do przyszłorocznej uroczystości I Komunii Świętej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystapiło w przyszłym roku w naszym kościele do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa. Na Mszy Świętej zostana poświęcone różańce.

5. W Następną niedzielę o godz. 14.30 spotkanie w kalsztorze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Za dwa tygodnie o tej samej godzinie spotyka się wspólnota FZŚ.

6. Duszpasterz Pielgrzymek Zagranicznych Archidiecezji Warmińskiej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Rzymu w terminie 13-20 października 2010r. na kanonizację bł. Ks. Stanisława Kazimierczyka. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

7. Jutro, w poniedziałek 27 września, od godz. 16.30 do godz. 18.00 można odbierać kolejną partię żywności z Caritas - u. Zapraszamy wszystkie osoby objęte naszą parafialną pomocą.

8. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się w Kościele 66 Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji w następną niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo; Wtorek - wspomnienie św. Wacława; Środa - święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; Czwartek - wspomnienie św. Hieronima; Piątek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; Sobota - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

o. Daniel Pliszka