Ogłoszenia Duszpasterskie  2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05.01.2020

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na  Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miastach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.

Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

 

07.I (wtorek)– ul. Dworcowa 4 / 4 klatka /, Dworcowa 6

08.I (środa)– ul. Dworcowa 8, Jasna 1/1 i 2 klatka/

09.I (czwartek)– ul. Jasna 1/ 3klatka/, Jasna 3, Jasna 5 /1 i 2 klatka/

10.I (piątek)– ul. Jasna 5 / 3 klatka/, Kętrzyńskiego 7

11.I (sobota)-  ul. Kętrzyńskiego 5, Kętrzyńskiego 9 / klatka 1 – 4/

 

Kolędę od wtorku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00,  w sobotę  o godz. 15.00.

Podczas trwania kolędy nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w zakrystii. W czasie  kolędy dyżur spowiedzi świętej będzie tylko przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00.