Ogłoszenia Duszpasterskie     32 Niedziela Zwykła  10.11.2019r.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Zbiórka ofiar na ten cel po Mszy św.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.  Jutro w Olsztyńskiej Konkatedrze Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego – Metropolity Warmińskiego o godz. 11.oo.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00. Msza św. za zmarłych poleconych naszym modlitwą w dni powszednie o godz. 18.00.

5. Młodzież męską zastanawiającą się nad własną drogą życiową zapraszamy na kolejny "Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. W tym czasie może się również dowiedzieć i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 15 do 17 listopada przy naszym franciszkańskim klasztorze w Lęborku. Szczegółowe informacje  na stronie www.powolanie.com.pl 

6.  Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.