Ogłoszenia Duszpasterskie     30 Niedziela Zwykła  27.10.2019r.

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Kończy się październik. Jeszcze do czwartku  wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe  dzisiaj o godz. 17.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym -  nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Tego dnia  zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

5. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

6. 02 listopada  w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 8.00.

8. Przez cały listopad w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy wypisywać zmarłych drukowanymi literami. Jeśli chcemy, aby byli wyczytani w określony dzień tygodnia, prosimy zaznaczyć to na kartce wpisując np. "wtorek". We  Mszy św. gregoriańskiej  będziemy polecać Bogu naszych bliskich którzy odeszli do wieczności.   Można  zabrać ze sobą kartki na wypominki oraz na Mszę św.  za zmarłych, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii.

9. W tym miesiącu  z racji uroczystości Wszystkich Świętych chorych w domach odwiedzimy w II piątek miesiąca 8 listopada.

10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

11.  Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.