Ogłoszenia Duszpasterskie  29 Niedziela Zwykła  20.10.2019r.

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2.  Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Dziękując za świadectwo ich posługi, otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary po Mszy św.  na potrzeby misji.  W zakrystii można nabyć franciszkańskie kalendarze misyjne na 2020 rok.

3. Dziś o godz. 17.oo w hali URANIA odbędzie się koncert papieski "Wstańcie, chodźmy!", podczas którego wystąpi olsztyńska formacja muzyczna MOCNI W WIERZE.

Przed URANIĄ, od godz. 16.45, wolontariusze z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą rozdawali zaproszenia/cegiełki. Każdy, kto przyjdzie na koncert, będzie mógł wesprzeć fundusz stypendialny młodzieży Fundacji.

Serdecznie zachęcamy!

4. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 8.00 lub 18.00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

5. Zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach przy  wyjściu z kościoła znajdują się kartki wspominkowe oraz na Mszę św. gregoriańską, które po wypełnieniu można składać w zakrystii, kancelarii lub w kopercie na tacę. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad w czasie wypominek  i na Mszy św. gregoriańskiej o godz. 18.00.

 Prosimy wypisywać zmarłych drukowanymi literami. Jeśli chcemy, aby byli wyczytani  na wypominkach w określony dzień tygodnia, prosimy zaznaczyć to na kartce wpisując np. "wtorek". 

6. Od 01 listopada w kinach można obejrzeć film „Nieplanowane”. Film zaprasza do tego, żeby w zupełnie nowy sposób spojrzeć na kwestię dzieci nienarodzonych. Być może pierwszy raz w historii Polski pojawia się narzędzie, które może zmienić sposób, w jaki dyskutujemy i rozmawiamy na temat aborcji. Film ten może sprawić, że „front wojny, która toczy się w Polsce, może po prostu zniknąć, że zaczniemy mówić o tym temacie z wielkim szacunkiem, z miłością, zapraszając do tego, żeby każdy w swoim sumieniu, stojąc w prawdzie, rozeznał swój stosunek do życia dzieci nienarodzonych”. Film może sprawić, że wiele osób odzyska wiarę w Kościół, w Pana Boga, że (...) zmieni swoją sytuację, że zacznie się proces przebaczenia w rodzinach.

7.  Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.