Ogłoszenia Duszpasterskie   28 Niedziela Zwykła 13.10.2019 r.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone po Mszy św. na dzieło  fundacji.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00.Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek na Mszy św.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.  Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. W zakrystii można nabyć franciszkańskie kalendarze misyjne na 2020 rok.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki i mszę św. gregoriańską sprawowaną przez cały listopad za naszych zmarłych. Kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy wszystkim wiernym za  dotychczasowe ofiary składane  na wykończenie prac przy naszym obiekcie sakralnym.

7.  Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.