Ogłoszenia Duszpasterskie   26 Niedziela Zwykła   29.09.2019r.

1. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

2. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w październiku br., będziemy przeżywali Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wydarzenie to ma służyć ożywieniu dzieła misyjnego Kościoła i włączeniu w nie każdego człowieka ochrzczonego. Najważniejszymi elementami tego szczególnego czasu, które podkreślił papież Franciszek, mają stać się: modlitwa, formacja i świadectwo misyjne.

3. Dnia 01 pażdziernika  rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W czwartek, 3 października, zapraszamy na nabożeństwo Transitus - przejścia z ziemskiego życia do chwały nieba św. Ojca Franciszka, które zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 18.00. W piątek, 4 października, obchodzimy uroczystość św. Ojca Franciszka. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z formularza o św. Franciszku z Asyżu.  

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych w domach.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

7. Dnia 6 pażdziernika  w parafii Matki Bożej Saletyńskiej przy ulicy Morskiej o godz. 15.00 wyruszy procesja różańcowa do parafii Matki Bożej Fatimskiej. Zakończenie procesji Mszą św. o godz. 18.00 i rozpoczęcie siedmiodobowego Jerycha Różańcowego.

8. W zakrystii można nabyć franciszkańskie kalendarze misyjne na 2020 rok.

9. Dziękujemy wszystkim wiernym za  dotychczasowe ofiary składane  na wykończenie prac przy naszym obiekcie sakralnym. Naszym celem jest na najbliższy czas zabezpieczenie niedokończonej budowy wieży kościelnej.

10.  Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.