Ogłoszenia Duszpasterskie    19 Niedziela w ciągu roku       11.08.2019r.

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. W poniedziałek 12 sierpnia o godz. 17.00 spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze.

4. Dnia 13 sierpnia /wtorek/ 2019 r.  o godz. 18.00 odbędzie się procesja różańcowa z Kościoła  Miłosierdzia Bożego  przy ul. Barcza 2 do  Kościoła MB Fatimskiej  przy ul. Bajkowej 15.  Do udziału w procesji serdecznie zapraszamy.

5. W środę 14 sierpnia obchodzimy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. Odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczyć i Słowo Boże wygłosi  Ksiądz  Dziekan naszego dekanatu  ks. Andrzej Zieliński. Serdecznie zapraszamy. Przygotowanie duchowe do odpustu poniedziałek – wtorek na Mszy św. o godz. 18.00.

6. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym w okresie wakacyjnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

7. W dniu 15 sierpnia 2019r. w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Ks.Kard. Stefana Wyszyńskiego w Olsztynie Mszą świętą o godz. 18.30 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które zakończy się 22 sierpnia 2019r.

8.W sobotę 17 sierpnia będziemy obchodzić  wspomnienie św. Jacka  polskiego   dominikanina, misjonarza na Rusi.  Na Mszy Św. o  godz. 18.00  modlić się będziemy  w intencji solenizanta o. Proboszcza.   Polecamy Jego osobę i posługę modlitwie wiernych.

9. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia modlitwą dziękczynną chcemy objąć  całą parafie z racji 25- lecia powstania. Mszy św. o godz. 10.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi  o.Tomasz Ryłko wikariusz naszej Prowincji z Gdańska. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do  wspólnej modlitwy.

10. Można zamawiać intencję mszalne mamy jeszcze wolne terminy.