Ogłoszenia Duszpasterskie   16 Niedziela Zwykła  21.07.2019r.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Dyżur Spowiedzi Św. w dni powszednie  przed Mszą św. oraz  podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.  

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3.W tym tygodniu kancelaria nieczynna. W zakrystii  można zamawiać  intencję mszalne po Mszy św.

4. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa.

5. W piątek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

6. W sobotę 27 lipca kolejny dzień  Nowenny do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

7. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Zapisy poprzez stronę internetową www.franciszek.elblag.pl.   

Osoby, które  z różnych powodów nie mogą wziąć w udziału w pieszej pielgrzymce zapraszamy do tworzenia grupy Franciszek - Pielgrzymka Duchowa. 

Członkowie tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w czasie jej trwania, poprzez codzienną Mszę Świętą, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwę Różańcem w miarę własnych możliwości.

Głównie chodzi o łączność duchową podczas codziennych Apelów Jasnogórskich w czasie trwania pielgrzymki.

Każdy kto zapisze się do tej grupy otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki za dobrowolną ofiarę. 

Zachęcamy do zapisywania się do tej grupy w zakrystii po Mszy Świętej. 

8.  Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.