Ogłoszenia Duszpasterskie          14 Niedziela Zwykła  07.07.2019 roku

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2.  W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych  w naszym kościele. Nie ma  Mszy Świętej o godz. 16.00. Pozostałe godziny bez zmian . Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od godz. 16.00 do 17.00. Nie ma też dyżurów Spowiedzi Świętej od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Spowiadamy jedynie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.  Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy informacyjnej.

3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej br. Krzysztofa Piątka, kleryka z naszego Franciszkańskiego Seminarium Duchownego w Łodzi Łagiewnikach. Brat Krzysztof odbywa w naszym klasztorze praktykę duszpasterską. Życzymy mu wielu łask od Pana i Bożego Błogosławieństwa.

4. Dnia 13 lipca /sobota/ 2019r. o godz. 18.00 odbędzie się procesja różańcowa z Kościoła Miłosierdzia Bożego przy  ul. Barcza 2  do Kościoła Matki Bożej Fatimskiej  przy ul. Bajkowej 15. Do wzięcia udziału w procesji serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć na kilka dni pielgrzymki. Szczegółowe informacje  na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl.  

6. Dzisiaj  po Mszy św. br. Krzysztof  kleryk naszego franciszkańskiego WSD w Łodzi-Łagiewnikach będzie rozprowadzał czasopismo  „Nasze Życie”.

7.  Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.