Ogłoszenia Duszpasterskie      Najświętszej Trójcy     16.06.2019 r.

 

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. Dzisiaj w niedzielę spotkanie rady duszpasterskiej i odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie w parafii w klasztorze o godz. 15.00.

3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Tradycyjnie nasza grupa wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00 i dołączy do procesji, który sformułuje się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnicząc w procesji Bożego Ciała, pamiętajmy, że ma ona charakter modlitewny. Obowiązuje nas odpowiedni strój i skupienie modlitewne.                             Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy Świętej o godz. 12.00 i 20.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, sprawowane w niedzielę i święta o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 21 do 23 czerwca, jak również od 23 do 25 sierpnia. Szczegółowe informacje  na stronie www.powolanie.com.pl

6. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć na kilka dni pielgrzymki. Szczegółowe informacje  na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl.