Ogłoszenia Duszpasterskie   VI Niedziela Wielkanocna  26.05.2019 r.

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4.  Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych.

5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00.

6. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

8. Dnia 01 czerwca  2019 r. w parafii św. Arnolda  w Olsztynie, osiedle Redykajny  rozpocznie się Jerycho Różańcowe  nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca o godz. 17.00, a zakończy się 08 czerwca Mszą Świętą  o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy do udziału w siedmiodniowym czuwaniu modlitewnym.

9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

10. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.