Ogłoszenia Duszpasterskie    04 Niedziela Wielkanocna  12.05.2019 roku

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2.  Dzisiaj  nabożeństwo majowe o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

4. Dzisiaj w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci będą przeżywać rocznicę I Komunii św.

5. Dnia 13 maja /poniedziałek/ 2019r. o godz. 16.00 odbędzie się procesja różańcowa z Kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Barcza 2 do Kościoła Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Bajkowej 15. Do wzięcia udziału w procesji serdecznie zapraszamy.

6. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.

7. W tą niedzielę w sposób szczególny modlimy się  o nowe powołania kapłańskie i zakonne dlatego zachęcamy  do włączenia się w dzieło modlitewne Wyproś i Ocal Powołanie. Chodzi o podjęcie się modlitwy za jedną osobę powołaną do naszej Prowincji na jakiś czas. Można podjąć się takiej modlitwy na czas 1 miesiąca, pół roku lub cały rok. Codziennym zobowiązaniem jest wskazana modlitwa o powołania  i 1 dziesiątka różańca. Na dziś trwa na takiej modlitwie około 100 osób i to dzięki temu wierzymy, że mamy powołania. Dlatego zachęcamy również Was do włączenia się w to dzieło; może nie na cały roku, czy pół roku, chociaż na miesiąc - bo każda modlitwa dla takich osób jest cenna i ważna.