Ogłoszenia Duszpasterskie  Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego  z wyjątkiem nie będzie  Mszy św. godz.20.00.  

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

4. W następną niedzielę, 28 kwietnia, obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia. Trwa nowenna modlitewna; spotkania codziennie o godz. 15.00. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest również w Polsce świętem patronalnym Caritas. Ofiary, które złożymy w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas Diecezjalną.

5. W czasie świąt nie spowiadamy. Kancelaria parafialna w oktawie zmartwychwstania czynna w najbliższy czwartek.

6. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Dzisiaj i jutro po Mszy św. br.Paweł  kleryk naszego franciszkańskiego WSD w Łodzi-Łagiewnikach będzie rozprowadzał czasopismo „Nasze Życie”.