Ogłoszenia Duszpasterskie   Niedziela Męki Pańskiej   14.04.2019r.

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz.17.00.

3.  Jutro  w poniedziałek 15 kwietnia  o godz. 17.00 spotkanie w klasztorze Rady Parafialnej i odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie.

4. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do soboty według grafiku wywieszonego w gablocie parafialnej.

5.  Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00.

6. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego.  Adoracja potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

7. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. 10.00 do 14.00.

9. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy  o godz. 20.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

10. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godz. 7.30 i 20.00. Prosimy Panów do niesienia baldachimu i figury Chrystusa Zmartwychwstałego na Mszy Świętej Rezurekcyjnej.

11. W Wielkim Tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko we wtorek. 

12. Ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu możemy składać w zakrystii.