Ogłoszenia Duszpasterskie      4 Niedziela  Wielkiego Postu   31.03.2019 r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Dzisiaj w niedzielę  o godzinie 15.15 spotkanie z o.proboszczem  rad parafialnych i przedstawicieli grup duszpasterskich w parafii w salce klasztornej. Obecność obowiązkowa.

3. W dniach 03 i 04 kwietnia  będziemy przeżywali w naszym klasztorze i  parafii  wizytację Ojca Prowincjała Jana Maciejowskiego. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na wspólną Eucharystie z Ojcem Prowincjałem i zarządem Prowincji: w czwartek o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek, ze względu na wizytację Ojca Prowincjała, nie będzie czynna kancelaria parafialna.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek po Mszy św. porannej. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 8.00.

6. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do wsparcia dorocznej akcji na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci z Kenii i Ekwadoru „Woreczek ryżu”.  Oprócz symbolicznych woreczków ryżu, akcję można wspierać w internecie dokonując wpłat przez platformę www.pomagam.pl/woreczekryzu lub wysyłając charytatywnego SMS-a o treści DAR na nr 72052.   Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego. Bóg zapłać za wsparcie.

8. Ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu możemy składać w zakrystii.

9. W  zakrystii można zamawiać intencje mszalne – mamy jeszcze wolne terminy.

10. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.

11. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na "Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje te odbędą się przy naszym klasztorze w Lęborku w najbliższy weekend od 5 do 7 kwietnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl