Ogłoszenia Duszpasterskie    Ósma Niedziela Zwykła  03.03.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.30.

5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej  Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Piotr Stroceń franciszkanin. Ojciec Piotr pracuje na Litwie w Miednikach.  Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę  na wszystkich Mszach Świętych i Gorzkich Żalach o godz. 17.00. Od poniedziałku  do środy na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich dniach rekolekcji, które zawsze są szczególnym czasem łaski od Pana.

6. Począwszy od Wielkiego Postu 2019 roku w archidiecezji warmińskiej będą się odbywać wielkopostne liturgie stacyjne. Jest to nawiązanie do starożytnej tradycji rzymskiej, która polega na podjęciu 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwać będzie całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu. Tradycja rzymska kościołów stacyjnych zrodziła się na przełomie IV i V wieku i trwała do okresu tzw. niewoli awiniońskiej (XIV. wiek). Została wznowiona w wieku XX.

7. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski podjętą na Zebraniu Plenarnym w Płocku informujemy, że piątek I tygodnia Wielkiego Postu, 8 marca 2019 roku, jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

8.  Od 02 marca 2019 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej przy ulicy Bajkowej  w Olsztynie  trwa Jerycho Różańcowe. Zakończenie się 9 marca Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania.

9. W  zakrystii można zamawiać intencje mszalne – mamy jeszcze wolne terminy.

10. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.