Ogłoszenia Duszpasterskie  Objawienie Pańskie (Trzech Króli) 06.01.2019

1.W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

3. Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Placu św. Jana Pawła II w Olsztynie, a zakończenie na Placu Solidarności.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

7 stycznia (poniedziałek) – ul. Kętrzyńskiego 9 /2-3 klatka/, ul.Kętrzyńskiego 9 /klatka 4,5/

8 stycznia ( wtorek)– ul. Kętrzyńskiego 11, ul.Dworcowa 4 /1 i 2 klatka/

9 stycznia ( środa )– ul. Dworcowa 4 / 3 i 4 klatka/, ul. Dworcowa 6 /1, 2 i 3 klatka/

10 stycznia (czwartek) – ul. Dworcowa 6 /4 klatka/, ul.Dworcowa 8,

11 stycznia (piątek)– ul. Dworcowa 1 i 3, ul. Lubelska 1, ul.Lubelska 43 i 49 /Klebark Mały/

14 stycznia (poniedziałek)– ul. Lubelska 33a i  47  oraz uzupełnienia

 

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Kolędę  rozpoczynamy o godz. 16.00.

Podczas trwania kolędy nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w zakrystii. W czasie  kolędy dyżur spowiedzi świętej będzie tylko przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00.

W tym roku kolęda na ul. Towarowej odbędzie się na zaproszenia. Osoby które chciałyby odwiedzin kapłana proszę o zgłaszanie się do zakrystii do 10 stycznia 2019 roku. Po tym terminie podamy dzień odwiedzin duszpasterskich.

5.  Koncert Betlejem w Polsce będzie w Amfiteatrze w Ostródzie 11 stycznia 2019 roku. Można zapisać się na bilety lub zakupić bezpośrednio na stronie www.betlejemwpolsce.pl Dochód przeznaczony jest na budowę Hospicjum dla Dzieci w Olsztynie. Na ten cel wydane zostały specjalne cegiełki w cenie 20 zł i 50 zł z tytułem Ambasador Miłosierdzia. Zachęcamy do ich nabycia w zakrystii.

6. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.